Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA weszło do Gaz-Systemu. Badają sprawę inwestycji pod Warszawą

JK 9:15 10 listopada 2020
Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego.PAP
Śledczy z CBA sprawdzają zamówienie Gaz-Systemu na rozbudowę węzła Rembelszczyzna pod Warszawą. Inwestycja była realizowana w latach 2012-2016 - poinformowało Biuro. Wyjaśnione ma być, czy doprowadzono do powstania szkody w wielkich rozmiarach po stronie firmy Gaz-System SA

Kontrola zmian wprowadzonych w czasie inwestycji

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA jest odpowiedzialny za przesył gazu ziemnego na terenie kraju.

Kontrolę prowadza funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Rzeszowie. Dotyczy ona realizowanej w latach 2012-2016 rozbudowy w ramach budowy gazociągu wysokiego ciśnienia. CBA sprawdzi zmiany wprowadzone w trakcie inwestycji. Chodzi o rozwiązania zamienne. Zbadane zostanie także zawieranie dodatkowych umów w trybach pozaprzetargowych i to, jak rozporządzano mieniem w tej spółce.

Wyjaśnione ma być, czy mogło to doprowadzić do powstania szkody w wielkich rozmiarach po stronie Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA

Trzy do 9 miesięcy

Przewidywany czas trwania kontroli to 3 miesiące. Okres ten może zostać jednak przedłużony o kolejne 6 miesięcy w szczególnie uzasadnionych przypadkach. 

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA jest polskim operatorem odpowiedzialnym za przesył gazu ziemnego, spółką o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym - przypomniało CBA.

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze