Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA w rzeszowskiej prokuraturze. Seremet zawiesza prokurator

ma 13:04 11 lipca 2014
Telewizja Republika
Szefowa rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej Anna Habało została zawieszona w swoich czynnościach. Równocześnie rzecznik dyscyplinarny prokuratury wszczął wobec niej postępowanie wyjaśniające – poinformowała Prokuratura Generalna. Annę Habało odsunął ze stanowiska prokurator generalny Andrzej Seremet.

Radio RMF podało, że agenci CBA weszli do gabinetu szefowej rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej prok. Anny Habało, przeszukali go i zabezpieczyli dokumenty.

– W momencie, gdy do Prokuratury Generalnej trafiła informacja o decyzji warszawskiej prokuratury apelacyjnej o przeszukaniu gabinetu prok. Habało, została podjęta decyzja o zawieszeniu jej w czynnościach, czyli odsunięciu od wykonywania obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy – powiedział prok. Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej.

Habało szefową Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie jest od 2007 r., gdy powołał ją tam Zbigniew Ćwiąkalski. Prokurator Generalny Andrzej Seremet nie dokonywał zmiany w kierownictwie tej prokuratury.

Kujawski poinformował, że jednocześnie rzecznik dyscyplinarny PG wszczął postępowanie wyjaśniające.

– Nie jest to jeszcze równoznaczne ze wszczęciem postępowania dyscyplinarnego. Po uzyskaniu materiałów z warszawskiej prokuratury apelacyjnej zostanie dokonana ocena, czy są podstawy do działań dyscyplinarnych – zaznaczył Kujawski.

Dodał, że do prowadzącej śledztwo warszawskiej prokuratury apelacyjnej będą należały decyzje w sprawie immunitetu Habało.

Prokurator powiedział także, że podobna decyzja o wszczęciu postępowania wyjaśniającego podjęto wobec prokuratora w stanie spoczynku - byłego doradcy kilku ministrów sprawiedliwości ds. współpracy z prokuraturą.

W ramach śledztwa zarzuty powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury, w zamian za korzyść majątkową lub osobistą, przedstawiono dwóm biznesmenom z branży paliwowej z Leżajska. Wczoraj warszawska prokuratura apelacyjna zleciła CBA przeszukanie także biura poselskiego posła PSL Jana Burego w związku ze śledztwem ws. powoływania się na wpływy w Ministerstwie Infrastruktury. Przeszukane zostało także pomieszczenie wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza z PO.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński podkreślił, że Biuro nie będzie ujawniać, w jakich miejscach jego agenci prowadzili czynności i kogo one dotyczyły. Potwierdził jedynie, że funkcjonariusze CBA dokonywali przeszukań kilku miejsc i zabezpieczyli tam dokumenty.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze