Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA w gdańskim ratuszu

Cezary Gmyz
AKTUALIZOWANY 15:37 11 sierpnia 2016
11:05 11 sierpnia 2016
FLICKR.COM/LUKAS PLEWNIA/CC BY-SA 2.0
Funkcjonariusze gdańskiej CBA weszli do Urzędu Miejskiego. Jak ustaliła Telewizja Republika, szukają dokumentacji dotyczącej okoliczności zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie.

Chodzi o osiedle mieszkaniowe, na którym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz jego rodzina nabyli na preferencyjnych warunkach trzy mieszkania.

Czynności zostały zlecone CBA przez Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Podejrzewa ona, że preferencyjne ceny były w istocie korzyścią majątkową, a Skarb Państwa mógł stracić podatki w wysokości 750 tys. złotych.

Na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego możemy przeczytać, że "gdańscy agenci CBA zabezpieczają w Urzędzie Miasta w Gdańsku dokumentację dotyczącą okoliczności zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie, gdzie powstało osiedle mieszkaniowe, na którym Prezydent Miasta Gdańska wraz z najbliższą rodziną zakupił na preferencyjnych warunkach trzy mieszkania (...) Równocześnie CBA zabezpiecza dokumenty związane z zawarciem umowy pomiędzy Urzędem Miasta Gdańska  a developerem, na mocy której Urząd przekazał prawo własności gruntu, na którym powstało osiedle mieszkaniowe (...) Zabezpieczona dokumentacja zostanie zweryfikowana w podjętym z umorzenia  postępowaniu w sprawie dotyczącej przyjęcia przez Pawła Adamowicza korzyści majątkowej znacznej wartości w wyniku zakupu po preferencyjnych cenach trzech mieszkań na tym osiedlu oraz nieujawnienia w okresie od 2006 – 2011 r. właściwemu organowi podatkowemu przedmiotu opodatkowania w postaci dochodów stanowiących łącznie kwotę ponad 750 000 zł". 

 

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze