Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA sprawdza warszawski ratusz. Chodzi m.in. o dekret Bieruta

kg
AKTUALIZOWANY 13:13 26 kwietnia 2016
7:25 26 kwietnia 2016
wikipedia/Marek i Ewa Wojciechowscy/CC BY-SA 3.0
W warszawskim ratuszu trwa seria kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze wszczęli w urzędzie miasta trzy kontrole. CBA bada kwestię reprywatyzacji warszawskich nieruchomości, oświadczenia majątkowe stołecznych urzędników na stanowiskach kierowniczych, a także kontroluje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w zakresie działania systemu gospodarowania odpadami – informuje RMF FM.

CBA przeprowadza kontrolę, ponieważ przeprowadzony audyt wykazał, że w mieście nie było ich od lat. Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty. Niemal codziennie są w różnych jednostkach administracyjnych warszawskiego samorządu.

CBA interesuje przede wszystkim działanie w praktyce tzw. dekretu Bieruta, a więc wydawanie na jego podstawie decyzji reprywatyzacyjnych. Agenci analizują głównie decyzje podejmowane w stosunku do dużych kamienic w Śródmieściu. Warto pamiętać, że do tej pory stolica od 1993 roku wypłaciła już ponad 1 miliard złotych odszkodowań, a kolejne roszczenia są szacowane na kilka miliardów złotych.

Ponadto funkcjonariusze kontrolują oświadczenia majątkowe urzędników. Chodzi o około 130 osób na kierowniczych stanowiskach. Jak się okazało, prawie połowa z nich nie ma obowiązku wypełniania oświadczeń, ponieważ nie mają upoważnień prezydent Warszawy do wydawania decyzji administracyjnych.

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze