Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA chce odwołania wiceprezydenta Zielonej Góry

MAD 13:34 30 marca 2017
cba.gov.pl
Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało wniosek o odwołanie Krzysztofa Kaliszuka z funkcji zastępcy prezydenta Zielonej Góry. Ma to związek z ujawnieniem nieprzestrzegania przepisów ustawy antykorupcyjnej.

Poznańskie CBA skontrolowało przestrzeganie w latach 2013-2016 zawartych w ustawie antykorupcyjnych zakazów dotyczących ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Ujawniono, że Krzysztof Kaliszuk, zastępca prezydenta Zielonej Góry wbrew zakazowi miał zarządzać działalnością gospodarczą jako członek zarządu. Chodzi o Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

W związku z nieprawidłowościami, które wykazano w kontroli CBA skierowało do prezydenta Zielonej Góry wniosek o odwołanie Krzysztofa Kaliszuka z fotela zastępcy.

Jak czytamy w komunikacie CBA „zgodnie z zapisami ustawy antykorupcyjnej naruszenie zakazów antykorupcyjnych przez zastępcę prezydenta miasta powoduje odwołanie-rozwiązanie z nim umowy o pracę, najpóźniej po upływie miesiąca. Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy bez wypowiedzenia”.  

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze