Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były wiceszef CBA: Wyrok głęboko krzywdzący. Moja wiara w wymiar sprawiedliwości została nadwątlona

mk 20:42 30 marca 2015
Maciej Wąsik, były wiceszef CBAtelewizja republika
– Ten wyrok jest głęboko krzywdzący i niesprawiedliwy, nie odpowiadał materiałowi dowodowemu – stwierdził w programie „Wolne głosy” Maciej Wąsik. Były wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego skazany dziś na 3 lata bezwzględnego więzienia stwierdził, że „jego wiara w polski wymiar sprawiedliwości została mocno nadwątlona”.

– Byłem zdumiony tym wyrokiem, liczyłem na uniewinnienie, tym bardziej że już raz sąd umorzył tę sprawę – mówił Wąsik poproszony o ocenę wyroku.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia orzekł, że Mariusz Kamiński jest winny przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r; skazał Kamińskiego na trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk. Taki sam wyrok usłyszał ówczesny zastępca Kamińskiego Maciej Wąsik.

– Ten wyrok jest głęboko krzywdzący, niesprawiedliwy, a przede wszystkim nie odpowiadał materiałowi dowodowemu – ocenił Wąsik. – Na każde nasze działania były zgody prokuratury i sądów, wiec wobec takiej sytuacji sądy i prokuratury będą musiały również zostać pociągnięte do odpowiedzialności – zauważył.

Były wiceszef CBA przypomniał, że w obu uzasadnieniach ws. wyroków dla pana Ryby i Andrzeja K. sąd stwierdzał, że działania CBA były legalne. – Dziś sąd stwierdził co innego. To jakaś schizofrenia –dodał Wąsik.

Ponadto przypominał, że prokurator żądał roku pozbawienia wolności, tymczasem sąd orzekł trzy razy wyższą karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

– Ten wyrok paraliżuje polskie służby i chyba o to chodzi. Tu nawet nie chodzi o moją opinię, a o ocenę pracy wielu funkcjonariuszy, którzy walczą z korupcją w Polsce – stwierdził Maciej Wąsik. Jego zdaniem sygnał do służb jest tu jasny: „uważajcie czym się zajmujecie, uważajcie, gdzie wsadzacie paluchy”. – Funkcjonariusze policji i CBA dostali informację, że lepiej siedzieć cicho i nie zajmować się pewnymi sprawami. Nikt w tych służbach nie może być pewny, że za jakiś czas nie zostanie skazany za swoje działania – uzupełniał.

Wąsik zapowiedział, że na pewno zostanie złożona apelacja. – Jednak moja wiara w polski wymiar sprawiedliwości została mocno nadwątlona. Chciałem podziękować wszystkim funkcjonariuszom, którzy zajmowali się to sprawą i podchodzili do niej z pełnym profesjonalizmem – mówił były wiceszef CBA.

Pytany o to, czy wyrok można łączyć z kampanią wyborczą, Wąsik stwierdził, że „trudno tego tak nie łączyć”. – Wyrok wydany 40 dni przed wyborami, skazujący wiceszefa partii opozycyjnej dobrze o tym świadczy – dodał.

Według niego „to kolejne narzucenie tematu w tej kampanii”. – Będzie przypominanie IV RP i straszenie PiS-em – skwitował. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze