Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były szef Twojego Ruchu w tarapatach. W tle oszustwo podatkowe. Polityk wydał oświadczenie

am 16:15 28 marca 2019
Flickr/Janusz Palikot/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0); modyfikacja: telewizjarepublika.pl
Sąd otrzymał skierowany przez prokuraturę akt oskarżenia ws. byłego szefa partii Twój Ruch. Miał on dopuścić się przestępstw skarbowych. Zainteresowany zabrał głos. Wystosował w tej sprawie oświadczenie.

Wczoraj radio RMF FM podało, że "śledztwo w sprawie byłego szefa partii Twój Ruch zostało zakończone, a do warszawskiego sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego polityka. Chodzi o oszustwo skarbowe w kwocie miliona złotych".

Chodzi o sprawę uchylania się od opodatkowania z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółkach prawa handlowego (Polmos Investment Sp. z o.o. oraz Towarzystwie Inwestycyjnym Janusza Palikota S.A), w wyniku czego doszło do narażenia na uszczuplenie podatku w kwocie ponad 1 mln zł. To było podstawą do wydania wobec Janusza P. postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Akt oskarżenia wpłynął da Sądu Rejonowego.

Dziś polityk opublikował oświadczenie."Wczoraj w mediach pojawiła się wiadomość o skierowaniu przeciwko mnie aktu oskarżenia ws. rzekomego popełnienia przestępstwa skarbowego. Już w grudniu poprzedniego roku komentowałem i wyjaśniałem tę sprawę" – napisał na Twitterze.

 

Mecenas Janusza P. Mikołaj Pietrzak napisał: "Jestem głęboko przekonany, że akt oskarżenia w tej sprawie jest chybiony. Wiele lat temu Janusz Palikot, z najlepszej woli, przyjął rozwiązanie podatkowe transakcji, z którym organ podatkowy się nie zgodził. Po wielu latach postępowania i ostatecznej decyzji organu II instancji mój klient, szanując decyzję organu skarbowego, zapłacił zaległy podatek z odsetkami. Nie ma tu zatem mowy o umyślnym popełnieniu wykroczenia czy przestępstwa skarbowego".

 

Źródło: RMF FM, niezalezna.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze