Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były kanclerz Niemiec dyrektorem w rosyjskim koncernie paliwowym?

MAD 13:39 13 sierpnia 2017
Wikimedia Commons/Olaf Kosinsky - praca własna/CC BY-SA 3.0 de
Gerhard Schroeder z dużym prawdopodobieństwem zostanie dyrektorem w Rosnieftcie, jednym z największych rosyjskich koncernów petrochemicznych. Kandydaturę byłego kanclerza z ramienia SPD na fotel niezależnego dyrektora pozytywnie zaopiniował rosyjskie premier, Dmitrij Miedwiediew.

Propozycję powołania Schroedera na fotel niezależnego dyrektora koncernu Rosnieft zamieszczono w dekrecie wydanym przez premiera Rosji. Kandydatura byłego kanclerza Niemiec jest równoznaczna ze zwiększeniem liczby dyrektorów w koncernie, w którym pakiet większościowy posiada państwo rosyjskie.

Schroeder od wielu lat jest blisko związany z rosyjskim przemysłem paliwowym. Jeszcze jako kanclerz w ostatnich tygodniach urzędowania podpisał korzystną dla Rosji i Niemiec, zaś niekorzystną dla Polski, Ukrainy oraz państw bałtyckich budowę Gazociągu Północnego. W 2005 r. polityk SPD został prezesem zarządu konsorcjum Nord Stream 1, potem przewodniczącym rady nadzorczej. Schroeder jest również przewodniczącym komitetu akcjonariuszy konsorcjum Nord Stream, a od ubiegłego roku – szefem rady dyrektorów spółki Nord Stream 2.

Gerhard Schroeder nie ukrywa swojej sympatii do Rosji i Władimira Putina. Publicznie sprzeciwia się również zachodnim sankcjom nałożonym na Rosję z uwagi na działania na Ukrainie. Rosnieft jest jedną ze spółek, na którą takie sankcje są nałożone.

Źródło: reuters.com, tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze