Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były dowódca sił zbrojnych Lech M. usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat więzienia

pmb 10:54 10 kwietnia 2019
pixabay.com
Trzy osoby, w tym były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Lech M., usłyszały zarzut m.in. przywłaszczenia mienia znacznej wartości w związku z organizacją pokazów lotniczych „Air Show” w Radomiu – czytamy na portalu niezalezna.pl. Informację przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

We wtorek żandarmeria wojskowa zatrzymała gen. Lecha M., szefa oddziału ekonomiczno-finansowego dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych Dariusza M. i prezesa zarządu stowarzyszenia SWAT płk rez. Ryszarda P. Wszystkim trzem zatrzymanym prokurator postawił we wtorek wieczorem zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości w związku z organizacją „Air Show” w Radomiu w latach 2010-2015.

Prok. Łapczyński poinformował, że podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Ponadto Dariusz M. został zawieszony w czynnościach służbowych.

Jak wskazali śledczy, w sprawie doszło do szeregu nieprawidłowości związanych z wyborem organizatora pokazów lotniczych oraz nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami na organizację „Air Show”.

Łączna kwota stanowiąca nielegalnie zadysponowane mienie, wyniosła niemal 8 mln zł. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia

Źródło: niezalezna.pl/media

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze