Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były burmistrz Nowego Jorku o Polsce: To symbol wolności, który obalił tyranię

A.N 14:33 27 stycznia 2020
Flickr
Mam wielki sentyment dla polskiej społeczności i dla Polski. To jeden z najwspanialszych symboli wolności, który obalił tyranię dzięki Solidarności. Przy wsparciu Ronalda Reagana, papieża Jana Pawła II, Margaret Thatcher zdarzył się cud, w który nikt nie wierzył – powiedział Rudolph Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku, osobisty prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa.

Giuliani podczas balu Polonii w Miami wyraził nadzieję, że to, co stało się swego w Polsce w latach 80., zdarzy się kiedyś w Iranie.

Dodał, że w pełni popiera Polskę. 

Ocenił także, że to właśnie Europa Wschodnia jest szansą dla reszty kontynentu. Tymczasem Zachód – jak twierdzi – jest słaby i nie ma zamiaru wyzwalać Iranu. 

Zgodnie z tradycją, 48. bal Polonii w Miami rozpoczął się od poloneza. Tańczyli go między innymi minister w kancelarii prezydenta RP Adam Kwiatkowski, ambasador w Waszyngtonie Piotr Wilczek, ambasador w Rzymie Anna Maria Anders i honorowa konsul w Miami Blanka Rosenstiel. 

Poczas uroczystej gali wręczono odznaczenia Polakom, które w sposób szczególny wpisały się w życie kulruralne, naukowe i sportowe, przynosząc tym samym promocję Polsce za Oceanem. Jednym z wyróżnionych został Marcin Gortat.

– Niewiele osób dostrzega to, co robimy w Stanach dla Polonii czy dla naszego kraju by przypomnieć naszą historię i kulturę – stwierdził Gortat. 

Drugi laureat to inżynier NASA Artur Chmielewski , który powiedział, że jego marzeniem jest, aby w przyszłości polska misja odkryła życie w kosmosie.

Źródło: Twitter/IAR/tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze