Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Byli oficerowie komunistycznego wywiadu chcą współpracować z MON

dmc 12:40 30 września 2015
Ministerstwo obrony narodowej FLICKR/ LUKAS PLEWNIA/ CC BY-SA 2.0
Organizacja Byłych Oficerów Wywiadu chce nawiązać współpracę z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem. – To ludzie związani z Zarządem II Sztabu Generalnego i Departamentem I MSW – mówi w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl prof. Sławomir Cenckiewicz.

Na stronach internetowych OBOW opublikowano pismo, w którym MON odpowiada na prośbę stowarzyszenia dotycząca możliwości rozpoczęcia współpracy. Resort poinformował przedstawicieli OBOW, że spotkanie z szefem resortu będzie możliwe w ostatnich dniach września.

Prof. Sławomir Cenckiewicz zwraca uwagę, że osoby należące do stowarzyszenia to byli oficerowie wywiadu PRL związani z Zarządem II Sztabu Generalnego WP i Departamentem I MSW. Historyk wymienia takie nazwiska jak wywodzący się z WSI płk Jan Maria Oczkowski czy płk Włodzimierz Borowik związany z MSW PRL. – To raczej osoby skonfliktowane z gen. Markiem Dukaczewskim i gen. Gromosławem Czempińskim – mówi portalowi telewizjarepublika.pl prof. Cenckiewicz.

Dyplomacja, polityka, strategia

Organizacja Byłych Oficerów Wywiadu pisze na swojej stronie internetowej o wychowaniu patriotycznym „w duchu zasad: służby wielkiej sprawie, pracy ofiarnej i świadomej celu, dobra Ojczyzny, najszczytniejszej służby Rzeczypospolitej Polskiej”.

„Misją OBOW jest wspieranie działań wywiadowczych w polityce, dyplomacji, strategii, bezpieczeństwie i obronie Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy.

Jaki charakter może mieć współpraca byłych oficerów komunistycznych służb z ministrem obrony narodowej? – Na razie nie zapadły żadne decyzje w tej sprawie. Najpierw organizacja musi uzgodnić swój statut z MON – poinformował nas rzecznik resortu obrony płk Jacek Sońta. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze