Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Butne orędzie Putina. Mówi o „powrocie Krymu do domu”

mc, mk 19:54 31 grudnia 2014
Vladimir Putinyoutube.com
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w orędziu noworocznym, że "powrót Krymu do domu" na zawsze pozostanie jednym z kluczowym wydarzeń w historii Rosji. Podziękował też Rosjanom za „jedność i gotowość do obrony interesów państwa w 2014 roku”.

- Miłość Ojczyzny to jedno z najmocniejszych, wzniosłych uczuć. Przejawiła się w pełni w braterskim wsparciu mieszkańców Krymu i Sewastopola, gdy zdecydowanie postanowili powrócić do domu rodzinnego - powiedział prezydent Rosji.

W marcu Federacja Rosyjska zaanektowała ukraiński Krym. Za aneksję oraz wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy państwa zachodnie nałożyły na Rosję sankcje. Wskutek tego, a także z powodu spadających cen ropy naftowej, gospodarka rosyjska pogrąża się w recesji. Prezydent Rosji staje w obliczu największych wyzwań podczas swych 15-letnich rządów.

Putin zaapelował do współobywateli o efektywną, twórczą pracę. – W rozpoczynającym się nowym roku musimy wspólnie rozwiązać niemało zadań i rok ten będzie taki, jakim sami go uczynimy – powiedział.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze