Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Burzliwa dyskusja radnych PiS i KO. Dojdzie do rezygnacji Trzaskowskiego z urzędu prezydenta Warszawy?

am 19:55 23 września 2019
Telewizja Republika
Oczekujemy samodzielnej decyzji Rafała Trzaskowskiego o rezygnacji z urzędu prezydenta. Liczymy na to, że pan prezydent zrozumie, iż w Warszawie wydarzyło się już zbyt dużo wpadek – mówiła stołeczna radna Prawa i Sprawiedliwości Olga Semeniuk. W studio Dziennikarskiego Pokera obecny był też warszawski radny Koalicji Obywatelskiej Paweł Lech. Rozmowę poprowadził red. Adrian Stankowski.

– Na wstępie chciałam zdementować informację, jakobyśmy zbierali podpisy ws. odwołania prezydenta Trzaskowskiego. Oczekujemy samodzielnej decyzji o rezygnacji z urzędu prezydenta. Liczymy na to, że pan prezydent zrozumie, iż w Warszawie wydarzyło się już zbyt dużo wpadek. Liczymy też na wykaz firm, które obsługiwały SokzBuraka. Pracownicy, którzy powinni być apolityczni, angażowali się w hejterską działalność. Dla mnie to nie do pomyślenia – rozpoczęła Olga Semeniuk.

Paweł Lech przyznał, że nie podziela satysfakcji z tego, co znajduje się na tego typu stronach. – Kiedyś takie działania były marginalne. To nie są instrumenty, które powinny się w polityce znajdować – mówił radny Koalicji Obywatelskiej. Przyznał, że profil SokzBuraka „kiedyś był w miarę dobrą stroną”. – Brutalizacja życia politycznego jednak sprawiła, że treści tych nie sposób bronić – dodał.

Czym zajmuje się pan Zagozda?

Od pana prezydenta Trzaskowskiego chcę uzyskać informację, czy pan Zagozda pracuje w jakimkolwiek podmiocie podległym miastu. Dla mnie niedopuszczalne jest wyśmiewanie się ze zmarłych. W tym kontekście szydzono ze śp. Lecha Kaczyńskiego – podkreśliła radna Prawa i Sprawiedliwości.

Radny KO przyznał, że „nazwisko tego pana” poznał pierwszy raz dziś. – Trudno mi powiedzieć czym się zajmował… Nie akceptuję, ani z jednej ani z drugiej strony, nieprawdziwych informacji, służących podnoszeniu emocji. Należy sprawdzić czy było to robione w godzinach pracy – wskazał.

Czy to jakoś usprawiedliwia? – zareagowała Semeniuk.

– To zupełnie inna odpowiedzialność. Jeśli jest to prywatna działalność, odpowiednie służby powinny zadziałać. Jeśli dzieje się to w godzinach pracy, wchodzimy w kwestię nadzoru i osób, które są za to odpowiedzialne – odparł Lech.

(Nie)funkcjonowanie Czajki

– Klub PiS od samego początku mówi, że temat jest wielowątkowy. Należy dojść do samego przetargu, kryteriów cenowych, użytych materiałów. Zdziwiła mnie reakcja radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy po prostu zbagatelizowali nasze apele. Stwierdzono, że upolityczniamy cały problem. Mamy tyle tematów, w których są deficyty, że w ogóle nie zajmujemy się tematami ideologicznymi – mówiła Semeniuk.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze