Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Burmistrz Nowego Jorku wzywa mieszkańców aby zakrywali twarz

M.N. 11:15 3 kwietnia 2020
pixabay.com
Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, miasta w USA najbardziej dotkniętego epidemią koronawirusa, wezwał mieszkańców, aby zakrywali twarz wychodząc na zewnątrz. Wyjaśnił, że nie musi to być maska.

– To może być chusta, coś, co można sporządzić własnoręcznie, np. z bandaża; nie musi to być profesjonalna maska – powiedział de Blasio na konferencji prasowej. 

– Wręcz przeciwnie, nie chcemy, abyście używali masek, których potrzebują służby ratownicze i chorzy i których może zabraknąć do końca pandemii – dodał. 

Burmistrz wyjaśnił, że decyzja zalecająca nowojorczykom, aby zakrywali twarz oparta jest na badaniach przeprowadzonych przez Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC). 

Według tych badań, opartych na danych z Singapuru, wirus może być przekazywany przez osoby nie wykazujące żadnych objawów po prostu przez oddychanie. Autorzy raportu opublikowanego przez CDC wskazują, że wirus może przedostać się do otoczenia podczas rozmowy, śpiewu i innych aktywności głosowych. 

W czwartek władze sanitarne miasta opublikowały dane, według których od początku pandemii w Nowym Jorku zmarły 1562 osoby, a liczba zakażonych wzrosła do 49 707.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze