Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bułgaria wznowiła loty z Wielkiej Brytanii. Premier zmienił decyzję po fali protestów

ASy 16:13 23 grudnia 2020
Lotnisko w SofiiPAP/EPA/VASSIL DONEV
W środę rząd w Bułgarii zadecydował o wznowieniu komunikacji lotniczej z Wielką Brytanią. Do zmiany decyzji o zamknięciu granic dla osób przybywających z tego państwa aż do 31 stycznia 2021 roku doszło po fali protestów Bułgarów w kraju i na Wyspach.
Protesty przeciwko poniedziałkowej decyzji rządu zaczęły się zaraz po jej ogłoszeniu.

Pracujący w Wielkiej Brytanii Bułgarzy, którzy przybyli do kraju na Święta podkreślali, że przez postanowienie rządu nie będą mogli wrócić na Wyspy Brytyjskie, co grozi utratą pracy. Z drugiej strony w Londynie zablokowani zostali pracownicy, którzy wracali na stałe do Bułgarii i już zwolnili mieszkania.

O dramatycznej sytuacji tysięcy ludzi informowała ambasada bułgarska w Londynie.

Komunikacja lotnicza z Wielką Brytanią została przywrócona w środę w południe. Premier Bojko Borisow zarządził pełną mobilizację i zapowiedział, że podjęto wszelkie środki, by wszyscy obywatele Bułgarii mogli wrócić do domu. Zadeklarował również, że rządowy samolot jest gotowy do lotu do Londynu, by pomóc w repatriacji najbardziej potrzebujących.

Wracający w najbliższych dniach z Wielkiej Brytanii mają zostać na lotniskach poddani badaniom antygenowym na obecność koronawirusa, a następnie przejść 10-dniową kwarantannę. Od 1 stycznia wymagany będzie test typu PCR wykonany na lotnisku lub jeszcze w Wielkiej Brytanii, nie wcześniej niż na 72 godziny przed przylotem. Na lotniskach w Sofii, Płowdiwie, Warnie i Burgas trwają przygotowania do uruchomienia punktów badań.

Poniedziałkowa decyzja bułgarskiego rządu była reakcją na wykrycie w Wielkiej Brytanii nowego, bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa. Ograniczenia w komunikacji pasażerskiej z Wielką Brytanią przyjęło od tego czasu kilkadziesiąt państw świata. We wtorek doszło do porozumienia miedzy Wielką Brytanią a Francją w sprawie przywrócenia ruchu przez kanał La Manche.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze