Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Buda: żywię nadzieję, że wszyscy koalicjanci dostosują się do decyzji Kaczyńskiego

ASy 16:05 22 września 2020
W popołudniowym paśmie programowym Telewizji Republika gościem Magdaleny Bałkowiec był wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar BudaMIiR
W popołudniowym paśmie programowym Telewizji Republika gościem Magdaleny Bałkowiec był wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

- Rzeczywiście jest tak że Porozumienie miało swój miraż z Jarosławem Gowinem na wiosnę, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Andrzej Duda wygrał wybory, ale systematyczne ataki przez członków Solidarnej Polski wzbudzimy nasz niepokój ze względu na wyraźną próbę podważenia autorytetu – mówił wiceminister o obecnej sytuacji w rządzie w kwestii Zjednoczonej Prawicy.

Buda wskazał, że zakłada, że wariant pracy w rządzie mniejszościowym ostatecznie się sprawdzi, więc „jeżeli jest grupa atakujących to oczywiste jest, że wybór rządu mniejszościowego jest lepszy”:

- Mimo wszystko, przez ostatnie cztery lata nasza współpraca była owocna – skomentował.

W odniesieniu do możliwej dymisji Zbigniewa Ziobry wiceminister podkreślił, że wszelkie narzędzia negocjacyjne są w rękach Jarosława Kaczyńskiego:

- To on rozdaje karty. Żywię więc nadzieję, że wszyscy koalicjanci dostosują się do jego decyzji. W całej tej sytuacji natomiast musimy kierować się tylko i wyłącznie dobrem Polski, musimy myśleć w jej sprawie dalekosiężnie.

Dodał zarazem, że nie znam szczegółów ustaleń, ale wie, że „PiS chce mieć większość w wymiarze sprawiedliwości”:

- Chodzi o to, by pokazać, że dobro polski jest w tym wszystkim najważniejsze – powtórzył wiceminister.

- Będziemy dyskutować z Andrzejem Dudą, on jest naszym partnerem w rozmowach o ewentualnych zmianach i poprawkach w spawie ustawy dla zwierząt – dodał na koniec.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze