Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brytyjskie media: za zamachem w Reading stał libijski uchodźca

A.N. 19:08 21 czerwca 2020
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Sprawcą sobotniego ataku terrorystycznego w Reading na zachód od Londynu jest 25-letni Libijczyk Khairi Saadallah, który kilka lat temu trafił do Wielkiej Brytanii jako uchodźca - podał w niedzielę dziennik "Daily Telegraph".
W sobotę wieczorem w parku Forbury Gardens w Reading Saadallah dźgnął nożem siedzących tam ludzi, zabijając trzy osoby i poważnie raniąc trzy kolejne. Policja oświadczyła w niedzielę przed południem, że traktuje zdarzenie jako mające charakter terrorystyczny, ale dodano, iż wszystko wskazuje, by sprawca działał sam i nie ma dalszego zagrożenia dla mieszkańców.

Uciekający napastnik został schwytany dzięki odwadze nieuzbrojonego policjanta, który ruszył za nim w pościg i powalił na ziemię. Został on aresztowany pod zarzutem morderstwa i obecnie znajduje się w policyjnym areszcie.

Wieczorem policja przeszukała mieszkanie Libijczyka, a jednym z zarekwirowanych przedmiotów, które tam znaleziono, jest duża piła tarczowa.

Wcześniej media podawały, że Libijczyk w przeszłości odsiadywał wyrok w Wielkiej Brytanii za drobne przestępstwo, nie mające związku z terroryzmem.

Premier Boris Johnson spotkał się w niedzielę z członkami służb bezpieczeństwa, wyższymi rangą ministrami i policją w celu uzyskania najnowszych informacji na temat dochodzenia. Oświadczył, że jest "przerażony i oburzony" atakiem i powiedział, że Wielka Brytania zmieni prawo, jeśli będzie to konieczne, aby zapobiec przyszłym takim zdarzeniom.

"Jeśli są jakieś lekcje, które musimy odrobić, wyciągniemy z nich wnioski i nie zawahamy się przed podjęciem działań w razie potrzeby" - powiedział.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze