Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brytyjskie media alarmują: po twardym brexicie zapanuje chaos

PR 11:59 18 sierpnia 2019
pixabay
"Sunday Times" powołując się na niejawne rządowe dokumenty alarmuje, że twardy brexit, może spowodować chaos na Wyspach. Brak żywności, leków, paliwa, opóźnienia w transporcie przez kanał La Manche - z takimi problemami mieliby zmagać się mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

 

- Zbiór dokumentów skompilowany w sierpniu przez Cabinet Office pod kryptonimem Operation Yellowhammer daje rzadki wgląd w niejawne przygotowania podejmowane przez rząd, by uniknąć katastrofalnego załamania krajowej infrastruktury - pisze "Sunday Times".

Gazeta podkreśla, że dokumenty, do których dotarła, opisują najbardziej prawdopodobne konsekwencje twardego brexitu, a "czarny scenariusz".

Jednym z wielkich problemów może być transport - autorzy prognoz wskazują, że około 85 proc. samochodów ciężarowych transportujących towary najpopularniejszymi trasami przez kanał La Manche może nie być przygotowanych na przywrócenie kontroli celnych we Francji. Może to spowodować opóźnienia w przepływie samochodów nawet przez trzy miesiące.

 

 Czytaj także:

Większość Brytyjczyków za doprowadzeniem do brexitu "wszelkimi środkami"

Źródło: Sunday Times, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze