Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brytyjska Polonia wzywana do składania wniosków o status osoby zasiedlonej

ŁK 13:02 12 lutego 2021
derwiki/Pixabay
Brytyjski wiceminister do spraw zagranicznych Kevin Foster wezwał Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich do składania wniosków o status osoby osiedlonej. Czas składania wniosków upływa

Do tej pory wniosek o status osoby osiedlonej i tymczasowy status osoby osiedlonej złożyło niemal 5 100 000 osób. Ponad 4 600 000 zostało już rozpatrzonych. Brytyjski polityk otwarcie napisał, że dla Zjednoczonego Królestwa obywatele Polski są niezwykle istotni.

- Obywatele polscy są naszymi sąsiadami, kolegami, przyjaciółmi i bliskimi. Wzbogacają naszą kulturę i odgrywają integralną rolę w naszym społeczeństwie – komentował Foster.

Kto powinien złożyć wniosek

Wnioski o status osoby osiedlonej służą głównie tym, którzy na stałe przebywają w Wielkiej Brytanii. Celem ich jest utrzymanie praw oraz możliwości legalnego przebywania i pracowania na terenie kraju.

Zmiany te weszły w życie po odejściu Królestwa z Unii Europejskiej i są wymagane po zakończeniu okresu przejściowego, który upłynął 31 grudnia. Osoby, które w trakcie okresu przejściowego brexitu przebywały na stałe na Wyspach, mają czas na złożenie wniosku do 30 czerwca. Ministerstwo jednak zachęca, aby nie zwlekać i zrobić to jak najszybciej.

Źródło: TVRepublika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze