Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brytyjska policja potwierdza. Trzy osoby zginęły w ataku nożownika

AS 8:53 21 czerwca 2020
Public Domain Pictures
Brytyjska policja potwierdziła, że w ataku nożownika w mieście Reading na zachód od Londynu zginęły trzy osoby, natomiast trzy kolejne odniosły poważne obrażenia. Obecnie śledczy uważają, że atak ten "nie miał podłoża terrorystycznego".

Do ataku doszło w sobotę ok. 19 miejscowego czasu w parku Forbury Gardens, w którym dwie godziny wcześniej zakończyła się demonstracja ruchu Black Lives Matter. Wówczas spora część uczestników była tam wciąż obecna Świadkowie zeznali, że mężczyzna, który później dokonał ataku, podbiegał od grupy do grupy siedzących w parku osób i wykrzykiwał niezrozumiałe słowa, dźgał nożem przypadkowe osoby.

 

Policja poinformowała, że sprawca ataku, 25-letni mężczyzna, został aresztowany pod zarzutem morderstwa. Policja nie podała więcej informacji o napastniku. Wcześniej media informowały, że sprawca ataku jest Libijczykiem.

 

– Na obecną chwilę nie traktujemy tego ataku jako incydentu terrorystycznego, ale pozostajemy otwarci na każdą ewentualność, jeśli chodzi o motyw, i nadal korzystamy ze wsparcia kolegów z wydziału antyterrorystycznego - stwierdził insepktor Ian Hunter.

 

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze