Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brytyjczycy wesprą Fundację Auschwitz-Birkenau: To miejsce musi przypominać o grozie holocaustu

A.N 17:31 27 stycznia 2020
pixabay
Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że przekaże milion funtów na rzecz Fundacji Auschwitz-Birkenau. Chce w ten sposób wspomóc konserwację obiektów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu.

Dotacja ma pochodzić ze środków MSZ oraz ministerstwa ds. społeczności i samorządów lokalnych.

"Kiedy byłem małym chłopcem często słyszałem rozdzierające serce opłakiwanie przez moją babcię członków rodziny, którzy zginęli w Auschwitz" – powiedział minister spraw zagranicznych Dominic Raab, którego ojciec, czeski Żyd, przybył do Wielkiej Brytanii po układzie monachijskim. "Rząd wspiera Fundację Auschwitz-Birkenau, ponieważ nigdy nie wolno nam zapomnieć o najciemniejszym momencie historii i musimy edukować przyszłe pokolenia, aby nigdy się on nie powtórzył" - dodał.

"Dzisiaj, w Dniu Pamięci o Holokauście i w 75. rocznicy wyzwolenia obozów, Wielka Brytania stoi ramię w ramię z naszymi żydowskimi rodakami. Jako ojciec dzieci, których pradziadkowie cierpieli i przeżyli obozy koncentracyjne Holokaustu, wiem, jak ważne jest, aby przyszłe pokolenia miały świadomość historii ocalałych. Ta darowizna przyczyni się do zachowania tego miejsca, abyśmy nigdy nie zapomnieli grozy Holokaustu. Nie możemy i nie pozwolimy, aby takie zło powtórzyło się ponownie" - oświadczył z kolei minister ds. społeczności i samorządów lokalnych Robert Jenrick, którego żona jest Żydówką.

Fundacja Auschwitz-Birkenau zarządza bieżącą konserwacją terenu byłego obozu Auschwitz-Birkenau, w tym infrastruktury obozowej i wszystkich przedmiotów osobistych ofiar. Według spisu darczyńców na stronie internetowej Fundacji, dotychczas rząd Wielkiej Brytanii przekazał jej 2,1 miliona funtów. Ponadto kilkanaście dni temu dotację w wysokości 300 tys. funtów zapowiedziały władze miejskie Londynu.

 

Źródło: MEDIA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze