Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brudziński po nawałnicach nad Polską: wszyscy dotknięci tragedią mogą liczyć na pomoc ze strony państwa

PR 10:51 22 maja 2019
www.facebook.com/pg/JoachimBrudzinski
Przez Lubelszczyznę przeszła wczoraj trąba powietrzna, w Małopolsce przez całą noc strażacy walczyli ze skutkami deszczy, które zalewały posesje. W tej trudnej sytuacji rząd pokazuje, że działa w służbie obywatelom. Minister spraw wewnętrznych zapewnia, że rząd ma środki na pomoc dla poszkodowanych przez ulewy i nawałnice.

W radiowej Jedynce minister Joachim Brudziński zapewnił, że wszyscy poszkodowani mogą liczyć na rządową pomoc. Zwrócił też uwagę, że również dziś prognozowane są burze i ulewne deszcze, najsilniejsze przewidywane są w województwach podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. Minister zaapelował do mieszkańców o rozwagę i szczególną ostrożność.

 

W całej Polsce wczoraj było 1 127 interwencji straży pożarnej. Główne działania strażaków w tych czterech województwach to usuwanie powalonych i połamanych drzew. Straż wypompowywała też wodę z piwnic oraz zalanych budynków i dróg. Przy usuwaniu skutków nawałnic pracowało 6 111 strażaków.

- Mogę zapewnić, nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, którzy zostali dotknięci trąbą powietrzną, ale również tych, których dziś w nocy dotknęła dramatyczna sytuacja powodziowa w Małopolsce, w powiecie tarnowskim - odpowiedział szef MSWiA. 

-Państwo działa, nie tylko środki są zabezpieczone, ale jestem w ciągłym kontakcie z Komendantem Głównym PSP, z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Państwo działa, państwo reaguje - podkreślił.

Zapewnił, że wszyscy dotknięci tragedią mogą liczyć na pomoc ze strony państwa.

- Są przygotowane środki również w ramach budżetu MSWiA na zwalczanie, usuwanie klęsk żywiołowych, w tym powodzi, osuwisk, nawałnic - powiedział.

- Mogę zapewnić wszystkich, nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie, zarówno ze strony rządu, jak i służb mundurowych. (...) Rząd Mateusza Morawieckiego działa, funkcjonuje, są środki, służby jak zwykle są dyspozycji - dodał.

 

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze