Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brudziński o Trybunale Stanu dla D. Tuska i E. Kopacz: musi być coś takiego, jak elementarna sprawiedliwość i uczciwość

PR 12:20 28 sierpnia 2019
Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
- Po pracach komisji ds. VAT-u Polacy oczekują postawienia byłych premierów i ministrów finansów przed Trybunałem Stanu. Musi być coś takiego, jak elementarna sprawiedliwość i uczciwość - powiedział w środę europoseł PiS Joachim Brudziński.

W poniedziałek przewodniczący komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała z PiS zaproponował w projekcie raportu komisji postawienie przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oraz byłych ministrów finansów - Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka - posiedzenie transmitowaliśmy dla Państwa w Telewizji Republika.

Jak wskazał Marcin Horała, Polska była "zieloną wyspą dla oszustów podatkowych". 

Do sprawy odniósł sie dziś w TVP Info były szef MSWiA, obecnie europoseł i szef sztabu PiS Joachim Brudziński. Pytany o to, dlaczego tym razem miałoby udać się skutecznie postawić kogoś przed Trybunałem Stanu, skoro w III RP w zasadzie się to nie udawało, odpowiedział wskazując na dwie kwestie.

- Dlatego, że Polacy tego oczekują - to po pierwsze, a po drugie - musi być coś takiego, jak elementarna sprawiedliwość i uczciwość - powiedział europoseł PiS.

- To nie jest tak, że my poszukujemy jakiejś krwawej politycznej dintojry. To, o czym mówił pan poseł Horała, jest twardo udokumentowane pracami tej komisji - podkreślił.

 

Czytaj także:

„Wbrew pogłoskom nie zamierzam opodatkować memów”. Premier pokazuje dystans do samego siebie

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze