Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brejza: To będzie całkowicie polityczna prokuratura – pisokratura

mg 12:41 3 marca 2016
telewizja republika
– To będzie prokuratura całkowicie polityczna, to pisokratura, której celem jest kreacja politycznego show, żeby przykrywać nieprzychylne dla PiS-u tematy w mediach. Ona będzie elementem uderzeń w opozycję – mówił na konferencji prasowej Krzysztof Brejza z PO.

W myśl ustawy prawo o prokuraturze nastąpi ponowne połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Nowe przepisy wejdą w życie już jutro w związku z tym minister Zbigniew Ziobro obejmie funkcję Prokuratora Generalnego.

– Chcemy przywrócić zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości i zapewnić równość wobec prawa – mówiła na konferencji prasowej poświęconej połączeniu funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego premier Beata Szydło. – Odchodzimy od nieudanego modelu wprowadzonego przez koalicję PO-PSL – wskazał szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. CZYTAJ WIĘCEJ...

– To, co mamy w tej ustawie daje możliwość udostępniania części akt każdej osobie, nawet każdej osobie na ulicy, dzięki temu minister Ziobro będzie mógł wysadzić w powietrze np. sprawę ze świadkiem koronnym. Mamy tam niebezpieczny przepis mówiący o ograniczeniu postępowania dyscyplinarnego dla prokuratorów – przestrzegał Krzysztof Brejza. 

– Jesteśmy ciekawi, czy prokuratura zajmie się ostatnimi głośnymi w mediach sprawami, takimi jak odwołanie dyrektorów stadnin koni , czy sprawą prezesa ARiMR-u – dodawał.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze