Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brejza: Czy my mamy w Polsce stan wojenny?

lml 14:42 19 maja 2016
Telewizja Republika
– Wprowadziliście inwigilującą Internet ustawę, na początku 2016 roku, które przetwarza dane internetowe, sprawdzanie na jakie strony internetowe wchodzą Polacy, jakie filmy oglądają, co wyszukują w wyszukiwarce. Teraz dopełniacie inwigilacji Polski – powiedział w Sejmie Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do projektu ustawy antyterrorystycznej.

– "Wolność kocham i rozumiem". Ta piosenka jest na liście radiowej Trójki hitem wszech czasów. Ale wy wolności nie kochacie i nie rozumiecie, i wolności nie szanujecie – powiedział w Sejmie Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do projektu ustawy antyterrorystycznej. – Wprowadziliście inwigilującą Internet ustawę, na początku 2016 roku, które przetwarza dane internetowe, sprawdzanie na jakie strony internetowe wchodzą Polacy, jakie filmy oglądają, co wyszukują w wyszukiwarce. Teraz dopełniacie inwigilacji Polski – oznajmił. Dodał, że rząd "pod pretekstem walki z terroryzmem wprowadza dwutygodniowy areszt prewencyjny bez przedstawienia zarzutów". – Czy my mamy w Polsce stan wojenny, czy trwa wojna domowa? – zapytał. – Fundujecie podsłuch na tzw. cudzoziemca. To są metody wschodnie, to są metody Putina. Osoby bez obywatelstwa polskiego będziecie chcieli podsłuchiwać bez zgody sądu – powiedział poseł PO.

"To są rozwiązania typowo wschodnie"

– Testem bezpieczeństwa ma być "poligon dla służb". Smartfon skonfigurowany z państwa tabletem, komputerem, wypełnia już znamiona, może być już elementem tych testów, może być on objęty bez wiedzy obywateli. Wasze telefony, smartfony są bezpieczne, a telefon stanie się gumowym uchem władzy, który będzie wychwytywać wszystko, bo w takich aparatach można zamontować sprzęt szpiegowski – dodał.

Projektowi ustawy w obecnym kształcie zarzucił także, że jest ona "zbiorem danych o Polakach, o ich wydatkach, chorobach" – To są rozwiązania typowo wschodnie – ocenił. – Pytanie czy chce pan unowocześnić swoje studio nagrań? – zapytał Mariusza Kamińskiego. – Nowa technologia, urozmaicenie, taka była rzeczywistość. Do tego państwo wracacie – zarzucił rządowi. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze