Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brazylia u szczytu pandemii. System szpitalny na skraju załamania

IO 7:32 3 marca 2021
Fot. PAP/EPA/ANTONIO LACERDA
Senat Brazylii przyjął we wtorek ustawę, która pozwoli przyspieszyć zakupy szczepionek na potrzeby programu szczepień COVID-19 w kraju, ustawa czeka na podpis prezydenta Jair Bolsonaro.
Przyjęta przez Senat we wtorek ustawa zezwala na awaryjne użycie szczepionek, które już zostały zatwierdzone przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę, Japonię, Chiny, Koreę Południową, Rosję i Argentynę.

Brazylia zarejestrowała we wtorek rekord pod względem liczby zgonów z powodu COVID-19 w ciągu jednego dnia, podczas doby zmarło 1 641 osób - poinformowało ministerstwa zdrowia. To przewyższa poprzedni jednodniowy rekord 1 595 zgonów z powodu COVID zarejestrowany pod koniec lipca 2020 r.

Brazylia stoi w obliczu nowego szczytu przypadków koronawirusa, a jej system szpitalny jest na skraju załamania. W połowie kraju oddziały intensywnej opieki medycznej są wypełnione pacjentami w 80 proc.

Brazylia przeżywa najgorszy moment pandemii, z jego drugą falą i szerzącym się nowym, bardziej niebezpiecznym, wariantem wirusa- informuje ministerstwo zdrowia.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze