Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brazylia: Figura Chrystusa w Encantado będzie większa od tej z Rio

mm 7:00 12 kwietnia 2021
Figura Chrystusa w Rio ma 38 m. Ta w Encantado będzie miała 43 mFot. PAP/EPA/Antonio Lacerda
W położonym na południu Brazylii mieście Encantado budowana jest gigantyczna figura Chrystusa Protektora, która będzie wyższa od słynnej na całym świecie figury Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

Chrystus Protektor w Encantado będzie miał 43 metry wysokości (figura Chrystusa w Rio ma 38 metrów). W środku figury będzie winda, którą będzie można dostać się do punktu widokowego na wysokości ok. 40 metrów.

Nie będzie to jednak najwyższa figura Chrystusa na świecie. Wyższy jest Chrystus z polskiego Świebodzina, który liczy, wraz z podstawą, 52,5 metra, podobnie jak figura Jezusa Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes).

Budowę figury rozpoczęto w 2019 r. z inicjatywy lokalnego polityka Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu po zakażeniu koronawirusem. Podobnie jak ta w Rio będzie przedstawiać Chrystusa stojącego z szeroko otwartymi ramionami.

Jak podali organizatorzy, Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa, realizacja projektu, którego koszt wynosi 350 tys. dolarów, ma się zakończyć przed końcem roku.

Budowa jest finansowana z wpłat osób indywidualnych i firm.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze