Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brawo! Szpital w Gliwicach już nie wykonuje aborcji!

A.N 9:51 9 listopada 2019
pixabay/grafka ilustracyjna
Jak poinformowała Fundacja Pro – prawo do życia, gliwicki szpital nie wykonuje już aborcji. – Dostaliśmy odpowiedź, że od początku 2018 roku do chwili obecnej nie wykonano w placówce ani jednej aborcji i dodano, że podjęto wszelkie działania, aby te świadczenia nie były realizowane na terenie Szpitala. – czytamy na stronie fundacji.

W październiku 2015 roku undacja Pro-Prawo do Życia skierowała pismo do Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 1 pytaniem, czy w  tym szpitalu są przeprowadzane aborcje,

– W grudniu 2015 roku otrzymaliśmy odpowiedź, z której wynikało, że od 2008 roku wykonano w tej placówce 11 aborcji. Wtedy podjęliśmy decyzję o podjęciu akcji protestacyjnych (pikiet) mających zwrócić uwagę na drastyczne wydarzenia odbywające się w tym szpitalu (niestety w majestacie cały czas obowiązującego prawa). – informuje fundacja.

Na przestrzeni 3 lat pod gliwicką palcówką odbyło się 40 pikiet i demonstracji obrońców życia. Jak się okazało presja ta przyniosła skutek:

– Na ponowne pismo z 19 września 2019 do Zarządu Szpitala w sprawie dokonywanych aborcji dostaliśmy odpowiedź, że od początku 2018 roku do chwili obecnej nie wykonano w placówce ani jednej aborcji i dodano, że podjęto wszelkie działania, aby te świadczenia nie były realizowane na terenie Szpitala. – podkreślają inicjatorzy pikiet

– Mamy nadzieję, że tak się stanie i nigdy już nie będziemy musieli pikietować przy tym szpitalu, w którym powinna panować sprzyjająca atmosfera dla nowonarodzonych dzieci – dodają.

Źródło: Fundacja Pro- prawo do życia/ Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze