Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brawo! Polka będzie doradzać Trumpowi!

A.N 15:58 17 listopada 2019
Pixabay
Biały Dom poinformował o nominacji Doroty Grejner-Brzezińskiej na doradcę Donalda Trumpa. Polka będzie zasiadała w Prezydenckiej Radzie Doradców ds. Nauki i Technologii.

14 listopada Biały  Dom ogłosił w krótkim komunikacie, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił zamiar mianowania dwóch osób, które zasiądą w  radzie ds. nauki i technologii. Nowymi członkami zostali Dorota Grejner-Brzezińską oraz Shannona Blunta, amerykańskiego eksperta z Uniwersytetu w Kansas.

Profesor Dorota Grejner-Brzezińska to absolwentka Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie pracuje na uniwersytecie w Ohio. Na swoim koncie ma ponad 300 recenzowanych artykułów z czasopism i artykułów, liczne raporty techniczne i pięć rozdziałów książek na temat GPS i nawigacji, a także prowadziła ponad 25 sponsorowanych projektów badawczych o łącznym budżecie 17 mln dolarów. Jest prezesem Instytutu Nawigacji, byłą przewodniczą Komisji Międzynarodowego Stowarzyszenia Geodezji (IAG) 4, Pozycjonowania i Aplikacji oraz członkiem IAG. 

Dzięki jej wsparciu Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM współpracuje z z Uniwersytetem Stanowym w Ohio w USA, którego dziekanem jest właśnie prof. Dorota Grejner-Brzezińska.

– Jako naukowiec i wykładowca mam zaszczyt dołączyć do grona znakomitych liderów nauki i technologii oraz służyć naszemu narodowi – powiedziała Grejner–Brzezińska.

Źródło: Twitter/whitehouse.gov/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze