Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

BRAWO MON! Od września 2019 roku klasy mundurowe w każdym powiecie!

sm 9:52 24 listopada 2017
fot. Twitter/MON
Wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk poinformował, że na chwilę obecną w Polsce, w ramach pilotażu, działa 57 certyfikowanych klas mundurowych. Chcemy, by docelowo, od września 2019 roku w każdym powiecie działała szkoła średnia prowadząca taką klasę".

Dziś odbyło się spotkanie ministrów z dyrektorami oraz gronem pedagogicznym szkół ponadgimnazjalnych, gdzie, w ramach programu pilotażowego, prowadzone są certyfikowane wojskowe klasy mundurowe. "To jest wielkie zadanie. Szkoły mundurowe pełnią w ogóle w całym systemie wychowawczym w Polsce, ale też w wojskowych systemie wychowawczym podstawową, fundamentalną rolę" - mówił po spotkaniu minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. 

Minister obrony poinformował, że działa 57 klas mundurowych, wybranych do programu pilotażowego z grona kilkuset w całej Polsce. Dodał, że ma nadzieję, że rozpoczęty program pilotażowy przyniesie dobre rezultaty. Jak mówił, obok "szkolenia techniczno-fizycznego", będzie on obejmował również historię wojskowości, a także "kształtował młodego człowieka w sensie psychologicznym, w sensie systemu wartości".

Z kolei wiceszef MON Michał Dworczyk przekazał, że celem resortu obrony jest, by od września 2019 roku, w każdym powiecie w Polsce działała szkoła średnia prowadząca certyfikowaną klasę mundurową. "Certyfikowaną, czyli opierającą się na ujednoliconym programie szkoleniowym i wychowawczym" - objaśnił.

Polska młodzież wreszcie będzie porządnie edukowana! Brawo! 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze