Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brawo! Eksperyment LGBT wycofany z poznańskiej podstawówki

A.N 18:44 18 października 2019
Pixnio
Polskie Forum Rodziców podało we wtorek o akcji w jednej z poznańskich szkół podstawowych. Rodzice uczniów zostali poprzez dziennik elektroniczny poinformowani o tym, że 30 października ich dzieci maja przyjść na zajęcia w spódniczkach. O sprawie informował portal Telewizji Republika.

Rodzice uczniów placówki dostali taki komunikat w dzienniku elektronicznym (pisownia oryginalna): 

– 24 października będzie w naszej szkole „Dzień spódniczki”. W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek. Pozdrawiam” 

Zapowiedź kontrowersyjnego eksperymentu wywołała społeczne oburzenie. Sprawę opisały media, a Instytut Ordo Iuris przygotowało prawną analizę inicjatywy.:

– Po nagłośnieniu sprawy w mediach oraz dużym sprzeciwie społecznym szkoła wycofała się z wprowadzenia „Dnia Spódniczki”. – czytamy na stronie stowarzyszenia Ordo Iuris.

Isttutut w opublikowanym oświadczeniu stwierdził:

– Nie ma wątpliwości, że dla dziecka pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami są rodzice, a wszelkie instytucje oświatowe – w tym szkoła – stanowią jedynie pomoc dla realizacji wychowawczej funkcji rodziny. Uwarunkowania te przekładają się na przepisy polskiego prawa, które np. umożliwiają przeprowadzenie na terenie szkoły różnego rodzaju akcji o charakterze wychowawczym czy edukacyjnym, a niemieszczących się w zakresie zajęć obowiązkowych, jedynie po uzyskaniu zgody rodziców. Tymczasem, zgodnie z informacjami medialnymi, w przypadku wspomnianej powyżej inicjatywy taka zgoda nie została udzielona – czytamy na stronie Instytutu.

– Z tego też względu odchodzenie od tych zasad w celu przeprowadzenia akcji o wyraźnym podłożu ideologicznym i politycznym, a do tego obiecywanie uczniom w zamian za uczestnictwo w niej „nieprzepytywanie” należy uznać za bezprawne i niewychowawcze” – skomentował Konrad Dyda, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze