BRAWO! Dawid Kubacki po raz kolejny nie miał sobie równych! Polak najlepszy po obu seriach!

Telewizja Republika

Niedzielne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt w świetnym stylu po raz kolejny wygrał Dawid Kubacki. Polak okazał się najlepszy po obu seriach. Pierwszy skok miał odległość 133,5 metra. Drugi był Ryoyu Kobayashi – Japończyk skoczył 134 metry i przegrał z Polakiem zaledwie o 0,3 punktu. Na podium znalazł się jeszcze Słoweniec Timi Zajc, który również skoczył 134 metry.

Kubacki prowadził już po pierwszej serii. Polak skoczył na odległość 143 metrów. Przebił go Ryoyu Kobayashi, który skoczył aż 147 metrów – sędziowie jednak odjęli mu 15.8 punktu za styl. Ostatecznie Japończyk skończył pierwszą serię na drugim miejscu. Trzeci był Yukiya Sato. Japończyk skoczył wtedy 143 metry. Dobry skok oddał Piotr Żyła – 141 metrów dało mu szóste miejsce w pierwszej serii. Kamil Stoch skoczył na odległość 128 metrów i uplasował się na 15. miejscu.

Na dalszych pozycjach skończyli zawody pozostali Polacy: Stefan Hula (39.), Aleksander Zniszczoł (41.) i Maciej Kot (49.).

Piotr Żyła w drugiej serii skoczył 129,5 metra i ostatecznie zajął ósme miejsce. Kamil Stoch był 24. W drugiej serii skoczył 116,5 metra.

Źródło: tvp.info/media