Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

BRAWO! Baner z napisem "Dekomunizacja" na siedzibie "Tygodnika Solidarność". ZOBACZ

M.N. 14:17 23 października 2018
M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
„Tygodnik Solidarność” odpowiada na napis „Konstytucja” na siedzibie Sądu Najwyższego. Dzisiaj kilkudzięsięciometrowy baner autorstwa Cezarego Krysztopy pojawił się na siedzibie redakcji tygodnika.

- Baner, który prezentujemy znajduje się na siedzibie "Tygodnika Solidarność" przy ul. Prostej w ścisłym centrum Warszawy. Tutaj bije pracownicze serce Polski. Znajduje się tu biznesowe centrum, powstają liczne biurowce. Postanowiliśmy wyjść z pewnym przesłaniem. Jest to związane z tym, że w ostatnich miesiącach polityka wyszła na ulice. Na rzeźbach, posągach pojawiły się koszulki z napisem "Konstytucja", ułożonym w pewną grafikę, kojarzącą się z pewną grupą polityczną, jaką są Obywatele RP. Ostatnio baner z tym napisem pojawił się także, na będącym rzekomo apolitycznym Sądzie Najwyższym. Chcieliśmy odpowiedzieć na te działania i pokazać to, co o tym myślimy - powiedział na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Mateusz Kosiński, z-ca redaktora naczelnego portalu tysol.pl i pomysłodawca powstania baneru.

Głos zabrał Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu tysol.pl i autor grafiki, która znalazła się na banerze.

- Cieszę się w jakimś sensie, że na SN zawisł napis "Konstytucja". Bo to właśnie w Konstytucji zapisane jest, że sprawę wieku emerytalnego sędziów deleguje się z Konstytucji. Martwi mnie jednak, że nie pojawił się tam też napis "Dekomunizacja". Sąd Najwyższy, chociażby za pośrednictwem portretów, które wiszą w holu głównym SN, identyfikuje się on z pewnymi autorytetami, jak Wacław Barcikowski, który był szefem SN w okresie stalinowskim wtedy, gdy SN zatwierdzał wyroki śmierci na Żołnierzy Wyklętych. My się z takim systemem wartości nie utożsamiamy - powiedział Cezary Krysztopa.

Źródło: TYSOL.PL

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze