Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brawo! Amerykańscy kongresmeni za rezolucją ws. uczczenia ofiar zbrodni katyńskiej

pmb 22:00 18 maja 2018
pl.wikipedia.org
Działania amerykańskich kongresmenów – Albio Siresa z New Jersey i Marcy'ego Kaptur'a z Ohio spowodowały, że do Izby Reprezentantów trafiła rezolucja w sprawie "uznania pamiątek i pomników zbrodni katyńskiej za ważne historyczne świadectwo ohydnych czynów popełnionych z rozkazu Stalina".

– W całym kraju, w tym w Jersey City w stanie New Jersey, wzniesiono pomniki, aby uhonorować dziesiątki tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej z 1940 roku. Stanowią one nie tylko wyraz pamięci o ofiarach, ale także przypomnienie wszystkim Amerykanom o zbrodniach popełnionych przez reżimy totalitarne – podkreślił Sires.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do kongresmena Siresa, wprowadzając tę rezolucję, aby uczcić blisko 22 tys. ofiar zbrodni katyńskiej w 1940 roku. Dążąc do prawdy historycznej, demonstrujemy, że ich życie nie poszło na marne – dodał Kaptur.

– Polska jest wartościowym sojusznikiem, a przy prawie 10 milionach Amerykanów przyznających się obecnie do polskiego pochodzenia ważne jest, abyśmy przyczynili się do zachowania pamięci o tak ważnym historycznie wydarzeniu nie tylko dla polskich Amerykanów, ale także dla wielu weteranów II wojny światowej – zaznaczył Albio Sires z New Jersey.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze