Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brakuje pieniędzy na „Wyklętego” - zbiórka pieniędzy na film o Żołnierzach Niezłomnych

mk 17:52 10 listopada 2015
fot. materiały prasowe
Stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz Fundacja Universitatis Varsoviensis organizują spotkanie z Marcinem Kwaśnym, producentem i aktorem filmu „Wyklęty”, połączone ze zbiórką pieniędzy na wyżej wymienioną produkcję. Odbędzie się ono w czwartek, 12 listopada, o godzinie 16:00 w klubie „Hybrydy” (ul. Złota 7/9). Spotkanie zostanie przeprowadzone w formie rozmowy z gościem, przewidziany jest też czas na pytania od publiczności.

Celem organizowanego wydarzenia jest promocja podnoszenie świadomości społecznej na temat Żołnierzy Wyklętych i Podziemia Antykomunistycznego po II wojnie światowej, zwłaszcza wśród młodych Polaków, a także zwrócenie uwagi na brak zaangażowania instytucji państwowych w zakresie edukacji na ten temat. Konkretyzację, wspomnianego w ostatniej części poprzedniego zdania, zjawiska, stanowi niepokojąca absencja państwa w kwestii dofinansowywania filmów traktujących o historii naszego narodu, zwłaszcza tej z okresu po II wojnie światowej. Obecnie produkcje filmowe na ten temat powstają w głównej mierze za pieniądze pochodzące ze zbiórek społecznych („Pilecki”) i datków od ewentualnych sponsorów. 

Z podobnymi problemami boryka się również powstający właśnie film „Wyklęty”. Prace na planie utknęły w martwym punkcie z racji wyczerpania się środków finansowych. Finalizacja produkcji stoi pod znakiem zapytania. Dlatego niezbędna jest dalsza zbiórka pieniędzy, które umożliwią producentom kontynuowanie prac nad omawianym filmem. Spotkanie z osobą, która bezpośrednio zaangażowana jest w produkcję, może w efektywny sposób przyczynić się do nagłośnienia problemu oraz podjęcia na forum publicznym dyskusji nad potrzebą redefinicji udziału organów państwa w finansowaniu tego typu przedsięwzięć. Może ono również realnie wspomóc twórców – organizatorzy przewidzieli zbiórkę w postaci sprzedaży „cegiełek”.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze