Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brak monopolu i zmiana systemu podatkowego to recepta na dobrą gospodarkę!

sm 14:01 15 maja 2017
Telewizja Republika
Cezary Kaźmierczak w "Gospodarka na Dzień Dobry" powiedział, że "wolność gospodarcza kończy się tam, gdzie jest wolność człowieka".

„18-21 maja odbędzie się spotkanie „Kongres Polska”. Rolą tego wiecu będzie dzielenie się ideami, ideologiami wszelakiej maści, nie tylko gospodarczych, gdyż światem rządzą nie pieniądze, a idee”

Wolność gospodarcza kończy się tam, gdzie jest wolność człowieka

„Jedyne co jest wstanie ją szanować jest konkurencja – brak monopolu. Trzeba patrzeć na dobro publiczne, a nie na bogate jednostki, które jako nieliczne na tym korzystają.” Cezary Kaźmierczak zwraca uwagę na sprawiedliwość społeczno – gospodarczą, gdzie prawo do rozwoju ma nie tylko hegemon w danej branży, ale i każdy kto chce zająć się daną działką i chce zarabiać w podobny sposób.

Dużą nieprawidłowością jest to, że radcy podatkowi i ich kancelarie są na tyle zorientowane w prawie finansowym, że wykorzystują one luki prawne do kreowania systemu podatkowego pod własne potrzeby, a państwo musi co rusz dostosowywać nowe prawo do poprzedniego. „Problem nie leży w metodach optymalizacji podatków, ale w tych którzy je tworzą, ponieważ prawo podatkowe jest wymyślane tak by nie płacić podatków, a państwo nie nadąża nad egzekwowaniem tego prawa.

Co na poprawienie gospodarki w zakresie podatkowym?

„Trzeba stworzyć taki system by nie można było można optymalizować podatków np. podatek Belki, rolny, podatki ryczałtowe. Proste i nieuchronne podatki mogą być rozwiązaniem na obecne problemy z płaceniem i ściągalnością podatków, gdzie znacząca część firm w Polsce nie płaci podatku CIT, dużo mówi się o VAT.”

Na koniec programu Cezary Kaźmierczak odniósł się do ostatnich wydarzeń i ostatnich (o ile nie zmieniły się znowu) zalążków programu Platformy Obywatelskiej „To co wyprawia Platforma jest bardzo żałosne” - tak gość programu skomentował pomysł 13 emerytury oraz chwiejnego podejścia do programu 500+.”

 

 

 

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze