Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bp Śmigiel: Małżeństwo oparte na fundamencie sakramentu jest niezwykłą wartością

AS 18:59 24 stycznia 2020
pixabay
– Najważniejsze są właściwie relacje pomiędzy małżonkami, a później miedzy rodzicami i dzieckiem. Atmosfera zaufania, bezpieczeństwo i dobre wzajemne relacje pozwalają na zbudowanie szczęśliwej rodziny. Małżeństwo oparte na fundamencie sakramentu jest niezwykłą wartością – podkreślił bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski.

– Zauważamy, że dzieci, a w szczególności młodzież coraz więcej czasu poświęcają na relacje wirtualne zamiast rodzinne, osobowe. Młodzież ucieka w świat internetu, tymczasem poczucie bezpieczeństwa dają bardzo dobre relacje z rodzicami - mówił biskup. 

– Małżeństwo oparte na fundamencie sakramentu jest niezwykłą wartością - zauważył. 

– To środowisko radości, miłości, bezpieczeństwa i wzrostu w człowieczeństwie. Taki wizerunek rodziny w dzisiejszych czasach wymaga dowartościowania i promocji - stwierdził bp Śmigiel.

Ocenił także, że wsparciem służą małżonkowie działający w ruchach, duszpasterstwie, stowarzyszeniach i wspólnotach rodzin. - Rodziny te są przykładem jak budować bliskie relacje, wspierać się, modlić razem i cieszyć wspólnym życiem. To model do którego należy dążyć. Oczywiście, jako Rada ds. Rodziny zdajemy sobie sprawę, że do tych wspólnot należy niewielka ilość rodzin, dlatego z propozycjami duszpasterskimi musimy wychodzić do kolejnych małżeństw. Chcemy odpowiadać na ich potrzeby - podkreślił. 

Źródło: episkopat.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze