Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Boże Ciało: uroczystości w Warszawie

M.N. 11:40 20 czerwca 2019
Wikimedia Commons
Centralne warszawskie obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) rozpoczęły się w czwartek w archikatedrze św. Jana Chrzciciela mszą św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

Bezpośrednio po Eucharystii z archikatedry wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy polowych.

Mottem tegorocznych obchodów Bożego Ciała w Warszawie będzie obietnica Jezusa: "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". Ołtarze nawiązujące do tego wersetu z Ewangelii według św. Mateusza zaprojektował architekt Stanisław Sołtyk.

Orszak procesyjny przejdzie z archikatedry ul. Świętojańską na plac Zamkowy, następnie Krakowskim Przedmieściem i ul. Królewską na plac Piłsudskiego. Najświętszy Sakrament będzie niesiony w zabytkowej monstrancji z bazyliki Świętego Krzyża, a ochraniać go będzie baldachim z parafii archikatedralnej.

Pierwszy z ołtarzy zbudują studenci z duszpasterstwa akademickiego św. Anny, drugi – rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł, trzeci – nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, a czwarty – Wojsko Polskie. Ostatni ołtarz zostanie wzniesiony przy krzyżu na pl. Piłsudskiego i będzie nawiązywał do pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II, który w tym miejscu przed 40 laty wypowiedział słynne słowa: "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

Źródło: IAR, Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze