Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bosak: nikt nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda jest murowanym pretendentem do reelekcji

K.B. 20:57 30 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Ryszarda Gromadzkiego w programie W Punkt był Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w nadchodzących wyborach prezydenckich. – W tej chwili dopiero pracujemy nad pozyskiwaniem pieniędzy, będziemy apelować do naszych sympatyków o datki na kampanię, staramy się o kredyt, do czego mamy prawo jako partia i jako komitet wyborczy- powiedział Bosak, zapytany o wydatki Konfederacji na kampanię prezydencką.

– Każdy kandydat poważnie traktujący start poważnie musi walczyć o drugą turę. Nikt nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda jest murowanym pretendentem do reelekcji. Mamy napompowaną sondażami i milionami złotych wydawanych na kampanię Panią Kidawę- Błońską, Kosiniaka- Kamysza, Roberta Biedronia, który jest kreowany na nową twarz polityczną, chociaż wiemy, że taka nie jest i Szymon Hołownia, który nie wiadomo jakie ma zaplecze polityczne- powiedział Krzysztof Bosak.

"Konfederacja to toksyczna mieszanka leseferystycznych libertarian, radykalnych nacjonalistów, wściekłych antysemitów i antyunijnych fanatyków " – ocenia prof. Sadurski w swoim artykule.

– Dla mnie to jest zabawne. Być może w pokoleniu prof. Sadurskiego takie oskarżenia traktuje się poważnie, w moim nie- odpowiedział na zarzuty Bosak.

Poglądy antysemickie członków Konfederacji są problemem – powiedział w Polsat News Aleksander Ben Zwi, nowy ambasador Izraela w Polsce.

– Nie wsłuchiwałem się w jego głos i uważam, że to błąd obecnych polityków, że za bardzo wsłuchują się w głos ambasadorów- ocenił.

Rezolucja przyjęta we wtorek w Strasburgu jest krytyczna wobec działań polskiego rządu dotyczących reformowania sądownictwa. Za przyjęciem rezolucji głosowało pięcioro delegatów z Koalicji Obywatelskiej i jeden z Lewicy; przeciw było sześcioro delegatów z PiS. Poseł Krzysztof Śmiszek (Lewica) był współautorem poprawki przyjętej przez ZP wzywającej do objęcia Polski procedurą monitoringu.

– Posłowie Lewicy są mentalnymi kosmopolitami i przynoszą nam wstyd na arenie międzynarodowej- ocenił kandydat Konfederacji na urząd prezydenta RP.

 

Brexit

– To jest sprawa Brytyjczyków i ich decyzja(...) myślę, że ten przykład może ośmielić inne narody europejskie do tego, by odzyskać swoją suwerenność- skomentował Krzysztof Bosak.

– Uważam, że proces dojrzewania Polaków do suwerenności trwa. Większość Polaków nie chce już przystąpienia do strefy euro, jeśli robi się bardziej wnikliwe badania, to grupa Polaków otwartych na polexit rośnie i jest jedna bardzo ciekawa rzecz, że wyłoniła się nowa grupa takich Polaków, którzy popierają Polskę w Unii, ale byliby gotowi wetować każdy kolejny traktat w stylu traktatu lizbońskiego. W każdy pokoleniu wielu osobom opadły łuski z oczu(...) brak jakiejkolwiek spójności w polityce Unii stał się widoczny- powiedział Bosak.

W oficjalnym czasopiśmie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - "Przeglądzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - opublikowano artykuł z analizą rosyjskich ingerencji w proces wyborczy innych państw oraz zaleceniami do wdrożenia w Polsce. Wśród wniosków konieczność zabezpieczenia się przed i przygotowania na możliwe "operacje informacyjno-psychologiczne". 

– Uważam że to realne niebezpieczeństwo. Rozwój internetu pozwolił na ingerowanie w sferę opinii publicznej bez posiadania aktywów na rynku medialnym. Kiedyś trzeba było posiadać gazetę lub telewizję, w tej chwili jeżeli chodzi o dotarcie do średniego i młodszego pokolenia, to jest internet. Jeśli chodzi o próbę manipulowania opiniami to pojawiają się farmy trolii czy botów, czy narzędzia stosowane do cyberataków. Wiemy, że takie techniki stosowano w stosunku do Amerykanów, więc w stosunku do Polski też mogą być zastosowane- ocenił kandydat na urząd prezydenta RP.

– Te narzędzia zawsze mają jednak ograniczone możliwości działania, bo jest zawsze czynnik ludzki. Bez przywództwa w postaci ludzi, których można poznać, zasięg jest ograniczony- dodał.

– Facebook realnie zmienił zasady publikowania reklam w kampaniach politycznych. Oddziaływanie na amerykańskie wybory polegało na tym, że finansowano reklamy polityczne z zagranicy. Facebook wprowadził zasadę, że musi być transparentne źródło finansowania. Nie było możliwości emitowania reklamy politycznej niefinansowanej przez komitety wyborcze- wyjaśnił Krzysztof Bosak.

– W tej chwili dopiero pracujemy nad pozyskiwaniem pieniędzy, będziemy apelować do naszych sympatyków o datki na kampanię, staramy się o kredyt, do czego mamy prawo jako partia i jako komitet wyborczy- powiedział Bosak, zapytany o wydatki Konfederacji na kampanię prezydencką. 

– Chcemy pozyskiwać wyborców ze wszystkich grup, z PiS-u i z PO i z PSL i z niezdecydowanych i z zawiedzionych(...) Jak wynika z sondażu, co czternasty Polak ma do mnie zaufanie, ale co drugi Polak mnie jeszcze nie zna- powiedział Bosak.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze