Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Borys: Polska dołączy do krajów produkujących szczepionkę na Covid-19

mm 9:36 3 marca 2021
Polski Fundusz Rozwoju podpisał umowę z Novavaxem na transfer technologii do PolskiFot. PAP/Leszek Szymański
Grupa PFR sfinansuje inwestycje w produkcję w Polsce szczepionki na Covid-19 amerykańskiej firmy Novavax przez firmę biotechnologiczną Mabion – poinformował Paweł Borys.

Polski Fundusz Rozwoju poinformował o podpisaniu umowy ramowej z Novavaxem na transfer technologii. Transfer technologii nastąpi już w drugim kwartale. „Polska dołączy do grona krajów, w których produkowana jest szczepionka przeciw koronawirusowi” – napisał Borys.

„Mabion zawarł umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę na COVID-19” – podała spółka Mabion.

„Zarząd Mabion S.A. („Spółka”) informuje, iż w dniu 3 marca 2021 r. zawarł z Polskim Funduszem Rozwoju S.A. („PFR”) porozumienie w zakresie warunków brzegowych inwestycji PFR do kwoty 40 mln zł („Inwestycja PFR” oraz „Porozumienie”) z przeznaczeniem na zwiększenie mocy produkcyjnych Spółki, w szczególności na potrzeby potencjalnej szerszej współpracy Spółki z Novavax, Inc. dotyczącej seryjnej produkcji szczepionki na COVID-19, będącej aktualnie w procesie rejestracji w Europejskiej Agencji Leków” – podała spółka Mabion.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, utworzona w marcu 2007 r. Zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem najnowszej generacji leków biotechnologicznych opartych na technologii przeciwciał monoklonalnych.

Źródło: Twitter, PFR, Mabion

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze