Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Borowska: Biurokraci unijni zachowują się jak obrażona panienka

lml 7:48 30 czerwca 2016
Telewizja Republika
– Angela Merkel już przejmuje stery, wyznacza dosyć niebezpieczne kierunki w Unii. Są nastroje antyeuropejskie w innych krajach, jeśli biurokraci będą szli w stronę tego autorytarnego superpaństwa, Unia tego nie przetrwa – powiedziała na antenie Telewizji Republika posłanka klubu Kukiz'15 Elżbieta Borowska.

Gościem Piotra Węża w programie "Prosto w Oczy" była posłanka ugrupowania Kukiz'15 Elżbieta Borowska.

"Zachowanie przewodniczącego Piotrowicza uważam za nieodpowiedzialne"

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji dot. projektu nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym doszło do incydentu. Po kilku minutach prac, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz poprosił dziennikarzy, którzy filmowali przebieg obrad, o opuszczenie sali, tłumacząc to tym, że było za gorąco.

– Zachowanie pana Piotrowicza było niezrozumiałe. Tłumaczenie, ze sala była za mała również. Sejm był przecież pusty – powiedziała Elżbieta Borowska. – Wokół tej ustawy są już tak podgrzane emocje, że dziennikarze dodatkowo by ich nie podgrzali.
Zachowanie przewodniczącego Piotrowicza uważam za nieodpowiedzialne, nieadekwatne do sytuacji i powinien tych dziennikarzy przeprosić. Były to też groźby, że ci dziennikarze nie dostaną już przepustki – wskazała posłanka ugrupowania Pawła Kukiza.

W ocenie Elżbiety Borowskiej "w podkomisji wprowadzono kilka poprawek, które ten projekt ustawy bardzo psują i mogą prowadzić do paraliżu TK". – Nie powinno być tych zależności między władzą wykonawczą a sądowniczą. Jeśli nie rozważymy tego na poziomie ustawy to co cztery lata następna władza też będzie chciała majstrować przy Trybunale Konstytucyjnym – powiedziała.

"Przyczyną jest obrzydliwa biurokracja europejska"

Odnosząc się do nerwowego zachowania eurokratów wobec Wielkiej Brytanii, Elżbieta Borowska zauważyła, że "biurokraci unijni zachowują się jak obrażona panienka, że ktoś im się postawił". – Jest bardzo dużo zarzutów do społeczeństwa brytyjskiego, tak jak w Polsce, że głosowali niewykształceni, ze wsi itd. Jeżeli spojrzy się ile Brytyjczyków głosowało za opuszczeniem struktur Unii to wątpię, żeby byli to tylko ludzie ze wsi. Jeżeli ktoś miał kontakt z Brytyjczykami to wie, że to jest inne społeczeństwo niż polskie – zauważyła posłanka.

Mówiąc o przyczynach rosnących nastrojów eurosceptycznych w Polsce, Borowska powiedziała, ze jej zdaniem "przyczyną jest obrzydliwa biurokracja europejska, która narzuca krajom pewne rozwiązania, nieadekwatne do tych krajów". – Angela Merkel już przejmuje stery, wyznacza dosyć niebezpieczne kierunki w Unii. Są nastroje antyeuropejskie w innych krajach, jeśli biurokraci będą szli w storę tego autorytarnego superpaństwa, Unia tego nie przetrwa – oceniła posłanka klubu Kukiz'15.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze