Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bokserski mistrz świata na dopingu!

M.N. 10:54 27 lipca 2019
pixabay.com
Wiadomo już, jakie substancje zostały wykryte w organizmie Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) podczas kontroli antydopingowej przeprowadzonej przed sobotnią walką z Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO).

Warto zaznaczyć, że w przypadku obu metabolitów znalezione ilości były bardzo małe, co może sugerować np. spożycie zanieczyszczonego suplementu, a nie celowe zażywanie dianabolu.

Dla obu związków chemicznych kryterium przyjęte przez światową agencję antydopingową WADA jest jednak jakościowe, a nie ilościowe, co oznacza, że do stwierdzenia dopingu wystarczy obecność substancji nawet w minimalnym stężeniu.

Whyte'a przed pojedynkiem z Rivasem sprawdzała brytyjska agencja antydopingowa UKAD. Wynik znany był 17 lipca, czyli trzy dni przed walką, jednak został on przekazany wyłącznie organizatorowi starcia - promującemu Whyte'a Eddiemu Hearnowi i Brytyjskiej Komisji Bokserskiej, która zdecydowała, by wobec braku czasu na sprawdzenie próbki B dopuścić Whyte'a do walki. Niestety o sprawie nie poinformowano ekipy Rivasa.

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: Boks, doping


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze