Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bochenek: Polexit to absurd, ale rola Polski w UE powinna być większa. Tusk firmuje obecny kryzys wspólnoty

ds 19:49 14 marca 2017
Rafał Bochenek, rzecznik prasowy rząduTelewizja Republika
Gościem Marcina Bąka w "Wolnych głosach po południu" był rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek.

POLEXIT TO BZDURA

Sam temat wyjścia Polski z Unii Europejskiej oraz argumenty stosowane przez opozycję są absurdalne. Ciężko mi się odnieść do tego w jakikolwiek racjonalny sposób, ciężko udowadniać, że "nie jesteśmy wielbłądami".

Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd premier Beaty Szydło nigdy nie planował ani nie myśli o kwestiach wystąpienia z UE. Nasze miejsce jest wśród krajów Zachodnich i powinniśmy z nimi współpracować. Pytanie jak Unia Europejska powinna dziś i w przyszłości wyglądać.

Debata i zarzuty, jakoby Polsce działo się coś złego w UE oraz miała plany wyjścia ze wspólnoty nie sprzyjają w stosunkach dyplomatycznych i szkodzą rozwijaniu ew. wspólpracy z innymi krajami członkowskimi. Powinniśmy unikać tego typu dyskusji.Chcemy być w Europie.

ROLA POLSKI W EUROPIE

UE powinna być gotowa na zmianę, ponieważ dotychczasowy model współpracy nie sprawdził się i wystarczy spojrzeć na porblemy, z którymi dziś Europa się boryka. Wśród nich są m.in. Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czy problem związany z uchodźcami osiedlonymi na ternie krajów Europy Zachodniej i Środkowej. Niesamowicie zadłużone kraje poludnia (Grecja, Hiszpania) to kolejny przykład polityki m.in. Donalda Tuska, który odpowiada za obecny kryzys Europy i krajów członkowskich a co za tym idzie wszystkich obywateli UE.

STREFA EURO

Propozycje Ryszarda Petru dot. wejścia Polski do strefy euro, która jest strefą walutową kompletnie niestabilną, są nierozważne. Te problemy finansowe, z którymi boryka się wiele państw członkowskich, należących do strefy euro czy chociażby wzrost gospodarczy jest na bardzo niskim poziomie. My, można powiedzieć jesteśmy "tygrysem Europy" – jeśli chodzi o wzrost gospodarczy – ponieważ prognozy Narodowego Banku Polskiego mówią nawet o 3,7 proc. PKB wzrostu w 2017 roku. W stosunku do państw członkowskich to gigantyczny wzrost, którego moga nam pozazdrościć zachodnie kraje.

Biorąc pod uwagę to, co aktualnie dzieje się w strefie euro, to nie jest to zadowalająca sytuacja, niepewności czy stagnacji gospodarczej. Niemcy zazdroszczą nam kondycji kraju, wiele innych państw również.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze