Błysk geniuszu Nigueza dał Atletico zwycięstwo z Bayernem

facebook.com/uefachampionsleague

Po emocjonującym spotkaniu Atletico pokonało Bayern w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów 1:0. Gola na wagę zwycięstwa po fantastycznej indywidualnej akcji w pierwszej połowie zdobył Saul Niguez.

Zespół Diego Simeone od początku spotkania wyszedł wysokim pressingiem. Bayern w pierwszych minutach dał się zaskoczyć taką postawą gospodarzy, którzy przejmowali piłkę już na połowie Bawarczyków. Uzyskaną w ten sposób przewagę udało się Atletico w 11 minucie przekuć na gola. Genialną akcją popisał się wtedy Saul Niguez. Hiszpański pomocnik minął czterech graczy Bayernu i precyzyjnym strzałem, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Strata bramki wpłynęła pobudzająco na niemiecki zespół. Chwilę później bliski wyrównania był Arturo Vidal, ale piłkę po jego uderzeniu głową wybili sprzed linii bramkowej obrońcy. Bayern przejął inicjatywę i utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił wypracować sobie więcej dogodnych sytuacji, Atletico wyprowadzało za to groźne kontry. Po jednej z nich „oko w oko” z Neuerem znalazł się Griezmann, jednak naciskany przez obrońcę nie zdołał pokonać niemieckiego bramkarza. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron przewaga Bawarczyków jeszcze bardziej się uwidoczniła. Madrytczycy coraz rzadziej wychodzili z kontratakami, za to podopieczni Guardioli raz po raz zagrażali bramce gospodarzy. Najpierw z ponad trzydziestu metrów Alaba uderzył w słupek. Chwilę później Javi Martinez strzelał głową po rzucie rożnym, ale Oblak wyłapał to uderzenie. Swoją okazję miał także Lewandowski, jednak przy jego próbie z ostrego konta bramkarz również był na posterunku. W 75 minucie Atletico w końcu przełamało swój impas w ataku. W kontrze znakomicie odnalazł się Fernando Torres, ale jego uderzenie zewnętrzną częścią stopy wylądowało na słupku, a dobitkę Gabiego obronił Neuer. Bayern próbował do końca, ale niesieni ogłuszającym dopingiem publiczności rojiblancos zdołali obronić prowadzenie i do Monachium pojadą z jednobramkową zaliczką.

Źródło: uefa.com