Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Blisko 2 tysiące zakażeń koronawirusem. 30 osób nie żyje

JK 10:36 1 października 2020
PAP
Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Nie żyje 30 kolejnych osób. Najmłodsza z osób, które zmarły ostatniej doby, to 43-letni mężczyzna z Katowic.

"Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw: małopolskiego (285), mazowieckiego (268), pomorskiego (180), kujawsko-pomorskiego (179), wielkopolskiego (173), śląskiego (148), łódzkiego (117), podkarpackiego (107), warmińsko-mazurskiego (102), lubelskiego (98), dolnośląskiego (96), podlaskiego (64), zachodniopomorskiego (58), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (28), opolskiego (21)" - przekazał resort zdrowia. 

Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, 92-letnia kobieta z Łodzi. 

Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.  

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa obecnie 2560 osób, u których potwierdzono zakażenie; 159 są pod respiratorem – wynika z danych przedstawionych w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również, że od początku epidemii wyzdrowiało 70 tys. 401 osób, u których potwierdzono zakażenie. 

Kwarantanną objętych jest 133 tys. 981 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 16 tys. 891 osób.

Dodatkowe obostrzenia

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o dodatkowych obostrzeniach, jakie zostaną wprowadzone w strefach "żółtych" i "czerwonych". Dotyczą one m.in.: zredukowania maksymalnej liczby osób na imprezach, ograniczenia godzin działalności barów, pubów i restauracji oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa także na wolnym powietrzu.

- Podstawą sformułowania nowych obostrzeń jest sytuacja pandemiczna, eskalacja liczby zachorowań, ale chcę podkreślić, że nadal zachowujemy logikę interwencji dobranej do skali zjawiska i interwencji punktowej, a nie ogólnokrajowej. Będziemy reagowali w strefach - mówił minister zdrowia. 

- Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii, będziemy zaostrzali tą politykę strefowo w zależności od liczby zachorowań - podkreślił Adam Niedzielski. 

Ograniczenie zgromadzeń i wesel:

  • strefa "zielona" - maksymalnie 100 osób
  • strefa "żółta" - maksymalnie 75 osób
  • strefa "czerwona" - maksymalnie 50 osób

W strefie "czerwonej" - ograniczenie działalności punktów gastronomicznych, pubów i barów - do godz. 22:00. 

Wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu nie tylko w "czerwonej", ale też w "żółtej" strefie. 

Lista nowych stref i obostrzeń ma zostać przedstawiona przez resort zdrowia w czwartek o godz. 14. 

 

Źródło: twitter/Ministerstwo Zdrowia

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze