Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Wojsko Polskie przygotuje drugi szpital tymczasowy w Warszawie

JJ 15:09 23 października 2020
Za przygotowanie drugiego szpitala tymczasowego w stolicy odpowiedzialne będzie wojskoTwitter/Mariusz Błaszczak (@mblaszczak)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że za przygotowanie kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie odpowiedzialne będzie Wojsko Polskie. Dyrektorem medycznym kolejnej takiej placówki zostanie kpt. dr Jacek Siewiera, kierownik Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej Wojskowego Instytutu Medycznego, dowódca wojskowo-cywilnej misji medycznej WIM w Lombardii – poinformował szef MON w mediach społecznościowych.

– Kpt. Siewiera złożył mi meldunek o przygotowaniach do otwarcia szpitala - zapowiedział Błaszczak. Minister deklarował również, że „placówka zapewni wysoką jakość pomocy pacjentom”.

 

O utworzeniu w Warszawie drugiego tymczasowego szpitala dla chorych na Covid-19 poinformował w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Według medialnych informacji, placówka miałaby zostać usytuowana w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego.

Pierwszy w Polsce szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 powstaje już na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szef KPRM Michał Dworczyk informował, że początkowo placówka ma oferować 300 łóżek – w tym 50 respiratorowych, następnie 500, w trzecim etapie już tysiąc.

– Na te pierwszych 500 łóżek będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego, czyli przede wszystkim lekarzy, ale też pielęgniarek i ratowników medycznych – tłumaczył minister.

 

 

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze