Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Wojsko jest gotowe, żeby pomóc potrzebującym. Także łodzie, amfibie i śmigłowce przygotowano na wypadek podtopień

mm 12:39 17 lutego 2021
„Fenomenalni” - tak nazwał żołnierzy WOT Mariusz BłaszczakFot. Twitter/Terytorialsi
Wojsko Polskie monitoruje pod względem hydrologicznym sytuację w całym kraju. Osiem tysięcy. żołnierzy i ponad tysiąc jednostek sprzętu wojskowego jest gotowych do wykorzystania w przypadku wystąpienia podtopień – zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak zapewnił, że Wojsko Polskie monitoruje pod względem hydrologicznym sytuację w całym kraju. Podkreślił, że ponad tysiąc jednostek sprzętu wojskowego, m.in. łodzi, amfibii, spycharek i śmigłowców jest gotowych, by zareagować szybko i skutecznie.

– Wojsko jest gotowe, żeby świadczyć pomoc potrzebującym – zarówno żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej do tego, żeby wziąć udział w tej rodzaju akcjach, jak i żołnierze wojsk operacyjnych – zaznaczył.

Pytany, jak w takich sytuacjach sprawdzają się Wojska Obrony Terytorialnej, Błaszczak stwierdził, że żołnierze WOT są „fenomenalni”. – Jestem dumny z tego, że właśnie ochotnicy, żołnierze, którzy część swojego wolnego czasu poświęcają na służbę innym są w gotowości, w ciągu bardzo krótkiego czasu stawiają się na miejscu i pomagają – podkreślił szef MON.

Dodał, że równie ceni służbę żołnierzy wojsk operacyjnych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze