Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Pierwsze dni Światowych Dni Młodzieży minęły spokojnie

zm 17:53 30 lipca 2016
Twitter@MSWiA_GOV_PL
– Można powiedzieć wręcz, że liczba zdarzeń jaki odnotowuje policja i inne służby spadła znacząco, prawie dziesięciokrotnie w porównaniu z dniami poprzedzającymi Światowe Dni Młodzieży – podsumowywał na konferencji prasowej szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

–  Kraków jest bezpieczny. Światowe Dni Młodzieży przebiegają w atmosferze radości i skupienia – mówił minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

Jak zapewniał polityk, każde ze zgłoszeń dotyczące bezpieczeństwa jest rozpatrywane bardzo rzetelnie przez służby, ale służby nie odnotowały w ciągu ostatnich dni żadnych znaczących incydentów. – Jesteśmy przygotowani do zabezpieczenia mszy w Brzegach (...) Jesteśmy przygotowani do zabezpieczenia mszy w Brzegach – zapewniał Błaszczak.

Nocne czuwanie z papieżem

 Obecnie tłumy wiernych zmierzają do podkrakowskich Brzegów, gdzie o godzinie 19.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie z udziałem papieża.

Franciszek przyjedzie do Brzegów około 18.30 i już w okolicach Campus Misericordiae przesiądzie się do otwartego papamobile. Zgodnie z planem, Franciszek ma wysiąść z papamobile w pobliżu Wielkiej Bramy Świętej i przejść przez nią w towarzystwie pięciorga młodych ludzi.

Po rozpoczęciu czuwania, młodzi ludzie podzielą się swoim świadectwem oraz nastąpi moment na zadanie papieżowi pytań. Franciszek wygłosi też rozważanie.

Źródło: TVP Info, Twitter@MSWiA_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze