Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Opozycja "tylko z nazwy" pokazała, że nie chce odwołać Tuska

mg 12:01 11 lipca 2014
Telewizja Republika
Część opozycji jest nią tylko z nazwy, nie zdała egzaminu i pokazała, że nie chce odwoływać rządu Donalda Tuska - tak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skomentował odrzucenie przez Sejm wniosku o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności poparło w piątek 135 posłów PiS, 12 posłów SP oraz 8 niezależnych; przeciw było 201 posłów PO, 31 z PSL oraz czterech niezrzeszonych. Kluby lewicowe - Twój Ruch i SLD wstrzymały się od głosu.

- Taki wynik głosowania świadczy o tym, że część opozycji nazywa się opozycją, a w rzeczywistości wcale nie chce odwołać Donalda Tuska. To był taki sprawdzian - powiedział Błaszczak dziennikarzom w Sejmie po przegranym przez PiS głosowaniu.

Ocenił, że także PSL pokazało, iż dotychczasowe "zawirowania i słowa" to tylko gra pozorów ze strony ludowców.

- Oni tkwią w sitwie. Taki wybór został dokonany, my będziemy przypominać to w kampanii wyborczej - zapowiedział poseł PiS.

Na pytanie, czy PiS zamierza za jakiś czas ponownie wysunąć kandydaturę prof. Piotra Glińskiego, Błaszczak stwierdził, że Gliński jest "zacnym człowiekiem".

- Przedstawił program rządu technicznego, który miał przeprowadzić dwie rzeczy: pokazać, jaki jest stan kraju - taki jak mówi propaganda rządowa, czy taki jak mówi minister Sienkiewicz i przeprowadzić uczciwe wybory.

Błaszczak podkreślił, że "żadna władza nie jest wieczna", zatem ma nadzieję, że w następnych wyborach parlamentarnych zwycięży PiS i wtedy "naturalnie" premierem zostanie Jarosław Kaczyński.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze