Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, więc...

AS 11:56 10 listopada 2019
gov.pl
- Co roku 11 listopada wojsko wspomina swoich poprzedników, którzy dali przykład, jak walczyć o to, co najważniejsze – własne państwo. Musimy jednak pamiętać, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze – dlatego Wojsko Polskie stoi na straży naszej suwerenności, regularnie ćwiczy, modernizuje sprzęt, współpracuje z sojusznikami. Dzięki temu możemy cieszyć się Polską! – tymi słowami w przededniu Narodowego Święta Niepodległości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy, przyjaciół Wojska Polskiego, do wszystkich Polaków.

Szef MON zachęcił wszystkich do wspólnego świętowania tego najważniejszego dla Polski i Polaków święta m. in. podczas pikników „Służymy Niepodległej”, których organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Spotkajmy się 10 listopada w 34 miastach Polski na piknikach „Służymy Niepodległej”. Następnego dnia, 11 listopada uczcijmy razem 101. rocznicę odzyskania niepodległości na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie podczas festiwalu „Niepodległa”. Jestem głęboko przekonany, że tak samo jak w czasie II Rzeczpospolitej, tak i obecnie Wojsko Polskie jednoczy nas wszystkich wokół sprawy najważniejszej – niepodległej i bezpiecznej Ojczyzny – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze